Treková obuv

Chůze je nejpřirozenější druh pohybu. A pokud jste si zamilovali nenáročné rodinné výlety i horskou turistiku, víte, že bez správných trekových bot není radno do přírody vyrazit.

Trekovou obuv volte podle náročnosti

Které turistické boty jsou pro vás ty pravé? To určíte podle náročnosti terénu i podle toho, jakou zátěž ponesete na zádech. Tedy platí, že čím náročnější putování vás čeká, tím by vaše boty měly být pevnější. Čeká vás brodění se sněhem a překonávání potoků? I po letní bouřce může být lesní stezka plná kaluží. Turistické, ale i myslivecké boty musejí zvládnout kdejakou situaci. Proto se vyplatí trekové boty s membránou. Nechcete, aby se vám noha v létě v botě doslova uvařila? Přemýšlejte o prodyšném svršku.

Nezapomeňte na ochranu a impregnaci?

Náhoda si vybírá nejméně pravděpodobné chvíle. Pokud se vám při přešněrování přetrhne tkanička, jsou i sebelepší trekové boty v terénu málo platné. Nezapomeňte na náhradní balení šňůrek do bot. Nechce se vám dát za trekové boty několik tisíc? Chraňte si je. Výdrž na mnoho sezón pro trekové boty zajistí impregnační sprej nebo ochranný krém. Ten dobrý použijete nejen na ochranu vycházkových bot, ale ani drahá lovecká kožená obuv se bez něj neobejde.

Rychlý kontakt